İstinye Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölüm Başkanı Dr. Melik Ertuğrul, Doç. Dr. Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış programının konuğu oldu. Dr. Melik Ertuğrul’un Program Yaptığı Açıklamaların Satır Başları:

-Geçen yıl bütün bölümlerimizi İngilizceye çevirdik. Bu durumdan son derece memnun kaldık.

-Ekonomi bölümümüze %100 burslu özel seçilmiş sadece 10 öğrenci alacağız.

-Yapay zekâ odaklı bir ekonomi eğitimi vermeyi düşünüyoruz.

-Hem kodlama odaklı hem matematik odaklı ve en nihayetinde yapay zekânın entegre olduğu bir ekonomik sistemle değişen ekonomik alternatiflere bizde bir katkı sunma istiyoruz.

-Dünya bambaşka bir ekonomik paradigmaya dönüşüyor. Bu paylaşım ekonomisi artık dünyayı domine etmeye başladı.

-Hayatımızın her alanında ekonomi var.

-Bizim eğitim sistemimiz 7+1. Yani 7 dönem boyunca eğitim alıyor arkadaşlarımız. Son dönemde de zorunlu çalışma dönemi ya da zorunlu proje yazma dönemi oluyor.

-“Mentor’un CEO Olsun” programımız var. Burada da öğrenci arkadaşlarımıza üçerli beşerli gruplar halinde belli başlı mentorlar atıyoruz.

-Orijinal fikri olanlar teknolojiye katkı sunan insanların önünde artık hiçbir güç duramıyor. Artık bürokrat engellerde kalmadı. Çünkü dijitalleşmeden bahsediyoruz.

-Üniversitemiz 1000 TL’lik burs imkânı veriyoruz.

-Tercih yapacak olan adayların İstinye Üniversitesi’ne mutlak gelip incelmelerini istiyoruz.

-Adaylar nerede daha farklı nerede daha alternatifli, klasiklikten uzak olan programlara baksınlar ve onları tercih etsinler.