Şişli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ergin Gümüş CRI TÜRK’te yayınlanan Doç.Dr.Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış adlı programa konuk oldu.

Şişli M.Y.O. Hakkında bilgiler veren Gümüş, Michael Kuyucu’ya tercih dönemi ile ilgili öğrencilere fikirler verirken Şişli Meslek Yüksek Okulu hakkında bilgiler verdi. Ergin Gümüş, 2012 yılında Şişli Meslek Yüksek Okulu özellikle uygulamaya çok önem verdiğini söyledi. Acil sağlık birimi, radyo ve televizyon stüdyoları gibi uygulama ortamlarına sahip okulun hem uygulamalı eğitim hem de eğitim maliyeti bakımından diğer üniversitelere göre daha avantajlı olduğunu söyledi. Şişli M.Y.O.’da eğitim programların maliyetlerinin üçe ayrıldığını söyleyen Ergin Gümüş, eğitim maliyetlerinin yıllık 12-16 bin TL arasında değiştiğini söyledi.

Ergin Gümüş, Michael Kuyucu’ya Şişli M.Y.O.’nun çok özel burslar verdiğini söyledi. Bunlara örnek olarak Şehit ve Gazi çocuklarına yüzde 75 ,  Milli Sporculara yüzde 50 ve birinci dereceden akrabalara (karı – koca  , kardeş ) yüzde 11 burs verdiklerini söyledi. Ergün Gümüş, Michael Kuyucu’ya hemen iş dünyasına atılmak isteyenler için meslek yüksek okullarının çok önemli bir işleve sahip olduğunu, dileyen öğrencilerin yatay veya dikey geçiş yoluyla dört yıllık fakülteye de geçebileceğini ayrıca ilk kez bu yıl M.Y.O. öğrencilerinin çift ana dalda eğitim alabileceklerine vurgu yaptı.