İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Mehmet Sedat Bekiroğlu, Doç. Dr. Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış programının canlı yayın konuğu oldu.

Sedat Bekiroğlu’nun Programda  Michael Kuyucu’ya 2018 Yılı Tercih Dönemi ile İlgili Yaptığı Açıklamalar:

-2012 yılında eğitim-öğretim faaliyetine başladık. “Mesleğin Olacak Geleceğin Olacak” sloganıyla 6 yıl gibi kısa sürede büyük mesafeler kat ettik.

-İstanbul Şişli Vakfı tarafından kurulan yüksek okulumuz, 7 programla başladı şu an 29 farklı programla eğitime devam ediyor. Yaklaşık 3 bin öğrencimiz bulunuyor. Ayrıca 10 bine yakında mezun olan öğrencimiz var.

-İstanbul Şişli Meslek Yüksek Okulu olarak, genelde iki yıllık ön lisans programları veriyoruz.  Sektörle iç içe olan sektöre nitelikli eleman hazırlayan ön lisan programlarımız mevcut.

-Günümüzde iki yıllık eğitime bir üçüncü yılı süslememiz, değer katmamız gerekiyor ki bu da dil eğitimi. Artık ön lisan programlarına da en az bir dil gerekli. Bizler bazı programlarımızda bunu yapıyoruz.

-En çok tercih edilen bölümler genelde sağlık ve tıp bölümleri oluyor. Türkiye genelinde iş bulma imkanı daha iyi olduğu için tercih ediliyor. Ağız ve Diş Sağlığı Programı, Ameliyathane Hizmetleri Programı, Anestezi Programı, Diş Protez Teknolojisi Programı, Elektronörofizyoloji Programı, Fizyoterapi Programı, İlk ve Acil Yardım Programı, Odyometri Programı, Radyoterapi Programı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programı, Yaşlı Bakımı Programı gibi sağlık bölümlerimiz mevcut.

-Adalet Programı, Aşçılık Programı, Bankacılık ve Sigortacılık Programı, Çocuk Gelişimi Programı, Dış Ticaret Programı, Grafik Tasarımı Programı, İç Mekan Tasarımı Programı, Mimari Restorasyon Programı, Moda Tasarımı Programı, Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı, Saç Bakımı ve Güzellik Hizmetleri Programı, Spor Yönetimi Programı, Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı ve Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik Programı diğer eğitim-öğretim bölümlerimiz.

-İlk tercihte %25 burs veriyoruz. Başarılı öğrencilere ve şehit ve gazi yakınları için sunmuş olduğumuz burslarımız da var. Ayrıca 144 ülkede 2 bin öğrenciye iş, staj ve eğitim imkânı sağlıyoruz.

-Meslek Yüksek Okulu tüm Avrupa’da mesleki eğitim, eğitimin %70’ni oluşturuyor.

-150 barajını geçen bütün öğrenci arkadaşlarımız, ön lisans programlarımıza tercihte bulunabilirler.

-Kaliteli, nitelikli bir eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizi bu eğitimden faydalanmaya davet ediyoruz.

Program Videosunu İzlemek İçin: