Financial Times 18 Kasım 2019 tarihinde yayınladığı Executive MBA sıralamasında, Sabancı Üniversitesi Executive MBA programını dünyanın en iyileri arasında gösterdi.

Yönetim Bilimleri Fakültesi Executive MBA Programı, dünyanın en prestijli yayınlarından Financial Times tarafından her yıl yayınlanan “Dünyanın En İyi Executive MBA Programları” 2019 sıralamasında 94. sırada yer aldı.

Financial Times EMBA sıralamasına sadece AACSB ya da EQUIS akreditasyonu olan işletme okulları başvurabiliyor. Financial Times, küresel olarak yürütülen sıralama çalışmasında, okulları, mezunların kariyer gelişimleri ve maaş artışları, öğrenci, öğretim üyesi ve danışma kurulu üyeleri arasındaki cinsiyet ve vatandaşlık dağılımı, öğretim üyelerinin FT 50 yayınları ve kurumsal sosyal sorumluluk aktivitelerinin de içinde bulunduğu 16 kriterde değerlendiriyor.

Yönetim Bilimleri Fakültesi dekanı Prof. Dr. Nihat Kasap konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi’nin, Türkiye ve bölgedeki, lider ve kaliteli işletme okullarından biri olarak FT Executive MBA 2019 sıralamalarında olmasından çok mutlu ve gururluyuz. Bu başarı, fakültemizin eğitim ve araştırma kalitesinin uluslararası boyutta olduğunu tekrar göstermiş bulunmaktadır.” dedi.

FT Executive MBA 2019 sıralamasının tamamına bu linkten ulaşılabilir: https://rankings.ft.com/businessschoolrankings/executive-mba-ranking-2019