Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Yaşar Hacısalihoğlu Akademik Bakış programında Michael Kuyucu’nun konuğu oldu. Yeni Yüzyıl Üniversitesinin 2021 tercih döneminde tercih paketlerine “tercih bursu” nu da eklediğini belirten Hacısalihoğlu, Cevizlibağ’da , merkezi bir lokasyonda olmasına rağmen üniversitenin iki kız bir de erkek yurdu ile anlaşma yaparak uzaktan gelen öğrencilere kolaylık sağlamayı hedeflediğini söyledi.

Tercih Bursu ile Mimarlık Eğitimi 11.915 TL

2021 yılında daha önce uygulamadığımız bir de “tercih bursu” kategorisi  ekledik. Yani üniversitemizin tercih edilmesi durumunda ilave %50’lere varacak %10’dan %50’ye kadar ilave bir ilk üç tercih bursu imkanı da sunuyoruz.  Mesela hukuk fakültesinin mevcut kontenjanının tamamı %25 burslu olarak ücretlenmiş durumda. Bunun dışında yine hukuk olursak ilk üç tercihte bizim fakültemiz yazıldığında o %25’lik indirime bir de %10 İlave bir tercih bursunun da  yansıyacağını buradan duyurmak isterim. Aynı şekilde %50 örneği vereyim, oda mimarlıkta. Yani bugün ilk üç tercihe girildiğinde ya da tercih edildiğinde mimarlık bölümümüze ilave %50 tercih bursu da kazanabilecek sevgili öğrenci adaylarımız. Buradan hemen söyleyeyim 11.915’e tekabül edecek. Yani 11.915 TL bir ücretle mimarlık fakültemiz okunabilecek. Bugün özel ilköğretim okulları ortaöğretim lise ile kıyaslandığında bunun nedenle düşük olduğu da anlaşılır.

İki Kız Bir Erkek Yurdu ile Anlaşmamız Var

Bir kız öğrenci yurdu ile anlaşmamız var. Nova isimli bir yurt, onu da yine sevgili öğrencilerimiz web ortamında girip detaylarına bakabilirler. Üniversite ile özel anlaşmaları var bizim öğrencilerimize uygulayacağı ücret politikası farklı olacak ve öğrencilerimize indirimli olacak. Onun dışında ikinci kız öğrenci yurdumuz da var. O da üniversitenin konumuna çok uygun bir lokasyona sahip. O da aynı bir ikinci seçenek olarak ücret açısından yine üniversite öğrencisine indirim uygulayan bir yurdumuz olacak. Bu yıl bir de erkek öğrenci yurdu da ekleniyor.