Prof.Dr. Ümit Özdağ’ın uzun zamandır baskısı olmayan ve beklenen kitapları “Demografik İşgal” ve  “Algı Operasyonu ve Psikolojik Savaş”  gözden geçirilmiş yeni baskılarıyla Destek Yayınları’ndan yayınlandı.

Özdağ kitap hakkında “Düşüncelerimiz gerçekten de kendimize mi ait? İçinde yaşadığımız çağda bu soru giderek yanıtlanması daha zor hale geliyor. Maruz kaldığımız yazılı ve görsel uyaranların hemen her biriyle maniple ediliyoruz ve seçme özgürlüğümüzü bile kaybetme noktasına gelmek üzereyiz dersek yanlış olmaz… Peki, algımız, zihnimiz, düşüncelerimiz üzerinde oynanan oyunları fark etmek ve bunların kötü etkilerinden kurtulmak imkânsız mı? Elbette değil! “ yorumunu yaparken “Bu kitap, yurttaşların beyinlerine yönelik sürdürülen savaşın boyutlarını ortaya koymayı hedeflemektedir. Bu çalışma demokratik toplumların mensubu olan bireylerin hangi tehlike ile karşı karşıya olduklarını da göstermeyi hedeflemektedir.” Sözleriyle kitabın hedefini açıklıyor. 

Ümit Özdağ’ın alanında bir başvuru kitabı haline gelen Algı Operasyonu ve Psikolojik Savaş adlı kitabını okuyan herkes gerçekliği “istenilen şekilde” değil olduğu gibi görmenin yollarını öğretmeyi ve yargılarını kendi doğrularına göre şekillendirebilmeyi amaçlıyor. Ümit Özdağ’ın yazdığı “Algı Operasyonu ve Psikolojik Savaş” Destek Yayınları’ndan çıktı.