İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Doç. Dr. Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış Tercih Özel 2018 programının canlı yayın konuğu oldu.

İşte Prof. Dr. Çelikcan’ın Michael Kuyucu’ya Yaptığı açıklamaları satır başları;

-Dragos kampüsümüz öğrencilerimiz her türlü ihtiyacını sağlayacak akademik, sosyal ve sportif bir altyapıya sahip.

-Şehir Üniversitesi’nin son yıllarda en büyük atılımı çok güçlü bir kampüs altyapısını sahip olması. Bu çalışmayı bitirmiş olması.

-6 bin öğrencimize uluslararası standartlarda, çoğunluğu İngilizce programlardan oluşan eğitim hizmeti sunuyoruz.

-Çevreye duyarlılığı olan bir üniversiteyiz. Bisikletli kampüs konseptini hayata geçerdik. Aşama aşama yayıyoruz. Kampüsümüz giderek bisiklet cennetine döndü.

-Tercih döneminde uzmanlardan, akademisyenler ve üniversitemiz öğrencilerden oluşan ekibimiz adaylara kapsamlı bir şekilde hizmet veriyor. Amacımız adayların bilinçli tercih yapmalarını sağlamak.

-Şehir Üniversitesi mezunları ALES sınavlarında vakıf üniversiteleri arasında birinci, bütün üniversiteler arasında üçüncü sırada yer aldı. KPSS sınavlarında da büyük başarılar kazanıyor mezun öğrencilerimiz.

-Biz öğrenci odaklı bir üniversiteyiz. Bizim için öğrencinin akademik başarısı, akademik verimliği çok önemli.

-Kütüphanemizden herkes faydalanabiliyor. Kamuoyuna açık. Çevremizden birçok kişi kütüphanemize gelip faydalanıyor. Kütüphanemiz açık kapı politikası uyguluyor.

-Kütüphanemizde çok geniş bir kişisel özel arşiv var. Fuat Köprülü, Kemal Karpat, Şeref Mardin, Taha Toros’un özel arşivleri bizim kütüphanemizde.

-Bu yıl 12 yeni program ekledik. İngiliz Dili ve Edebiyatı, Mütercim Tercümanlık, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, Endüstriyel Tasarım, Uluslararası Finans, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İç Mekan Tasarımı bu yıl eğitime başlayacağımız bölümler.

-Burs konusunda oranı yüksek üniversitelerden biriyiz. Bununla da gurur duyuyoruz.

-Ortalama not başarısı 3.80’nin üzerinde olan öğrencilerimiz bir sonraki yıl ücret ödemiyor.

-Adaylara şunu tavsiye ediyorum. Elde ettikleri puanı kendi başlarına karar vermesinler mutlaka bir uzmana başvursunlar. Tercih danışmanlarının fikrini alsınlar. Onlar daha gerçekçi veriler ışığında bir şeyler söylerler.

-Bütün adaylara gönüllerindeki yerlere yerleşmelerini diliyorum. İnşallah arzu ettikleri yerlere yerleşip, hak ettikleri eğitimi alıp başarılı olurlar. Hem kendilerine hem ailelerine hemde ülkemize ve milletimize hizmet etme şansını yakalarlar.

Programı İzlemek için: