Türkiye’nin yenilikçi üniversitesi MEF Üniversitesi ile otomotiv sektörüne A’dan Z’ye mühendislik çözümleri sunan FEV Türkiye arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Crowne Plaza Istanbul Asia’da bu yıl 24 Ekim’de yedincisi gerçekleştirilen, FEV Day of Future Mobility Solutions Turkey konferansında MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ve FEV Türkiye Genel Müdürü Dr. Taner Göçmez tarafından imzalanan protokol kapsamında, FEV Türkiye, MEF Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin tüm bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini sürdüren başarılı öğrenciler için ulusal ve uluslararası projelerinde staj, yarı/tam zamanlı iş imkanı sağlayacak, MEF Üniversitesi ile Ar-Ge ve tasarım odaklı çalışmalarda işbirlikleri yapacak.

Kurulduğundan bu yana uyguladığı aktif öğrenme yöntemleriyle öğrencilerini profesyonel hayata hazırlayan MEF Üniversitesinin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ‘‘Aktif öğrenme ile eğitim alan öğrencilerimizin mesleğe hazırlanmalarında ve Mühendislik Fakültemiz başta olmak üzere tüm fakültelerimizin Ar-Ge çalışmalarında destek alabilecekleri bir işbirliğine imza attık. 1978’de Almanya’da kurulan, sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir tarafındaki tesislerinde araç mühendisliğinin bütün alanlarında önemli başarılar elde etmiş ve bu alanlarda ayrıcalıklı bir konum edinmiş olan FEV ile işbirliği içinde olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.’’ dedi.

FEV Türkiye Genel Müdürü Dr. Taner Göçmez, “Üniversite-sanayi işbirliğinin güçlendirilmesine katkı sağlayan bu protokol ile FEV Türkiye olarak birincil önceliğimiz olan yetişmiş insan gücüne Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarından olan MEF Üniversitesi aracılığıyla kolay ve hızlı erişim sağlarken, ülke istihdamına da katkı sağlayacak olmamızdan dolayı mutluluk duyuyorum.” dedi.

FEV Hakkında:
FEV Grubu, global otomotiv sektörüne hizmet veren dünyanın lider motor, aktarma organları ve araç mühendisliği servis sağlayıcı firmasıdır. 1978 yılında Almanya’da kurulan FEV, 4 kıtada 40’tan fazla bölgede, 300’e yakın test merkezi ve 6.500’den fazla uzman çalışanıyla geleceğin mobilite teknolojilerini geliştirmektedir.

FEV Grubu’nun bir iştiraki olan FEV Türkiye, ulusal ve uluslararası araç ve motor endüstrisinde araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) çalışmalarına katkı sağlamayı hedefleyerek 2011 yılında kurulmuş ve faaliyetlerine bugün itibari ile İTÜ ARI Teknokent ve Teknopark İstanbul ofislerinde devam etmektedir. Konusunda uzman 150 kişilik mühendislik kadrosu ile motor/şanzıman ve aktarma organları geliştirme, motor/egzoz emisyon sistemleri/araç kalibrasyonu, araç geliştirme, elektrikli araçlar, batarya, batarya yönetim sistemleri, elektrik motoru ve sürücüleri, yazılım geliştirme, fonksiyonel güvenlik, elektronik sistemler, otonom sürüş ve otonom sürüş destek sistemleri alanlarında mühendislik hizmetleri sunmaktadır.