MEF Üniversitesi dünyanın en büyük açık kitlesel online öğrenme platformu COURSERA ile işbirliği anlaşması imzaladı.

MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin ile Coursera’nın Kurumsal Başkan Yardımcısı Anthony Tattersall tarafından imzalanan anlaşma kapsamında MEF Üniversitesi öğrencileri, 2022-2023 akademik yılından itibaren akademideki eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilecekler.

“Öğrencilerimizi Rekabetçi Global Standartlara Hazırlıyoruz”

Anlaşma ile ilgili MEF Üniversitesi kurucu rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin “Bu anlaşmayla MEF’te Google, Meta ve IBM gibi çok-uluslu şirketlerin sertifika programları ile daha iyi ve global ölçüde mezun istihdamı yaratılmasını, global olarak hızla değişmekte olan iş yapısında uyumlu mezunlar yetiştirmeyi, yeni teknolojik ve dijital yetkinliklere olan ihtiyaç sürekli artarken öğrencilerimizi bu anlamda geliştirmeyi ve rekabetçi global standartlara hazırlamayı hedefliyoruz” dedi.

“MEF Üniversitesi Takip Ettiğimiz Bir Üniversite”

Coursera Kurumsal Başkan yardımcısı Anthony Tattersall  “Dünyada ilk defa tüm programlarında Flipped Learning’i uygulayan MEF Üniversitesi’nin kuruluş yapısı Coursera’nın yapısı ile çok uyumlu. Takip ettiğimiz MEF Üniversitesi ile bu Coursera Kariyer Akademi anlaşması Türkiye için üniversite özelinde bir ilki temsil ediyor” diyerek neden MEF Üniversitesini seçtiklerini anlattı.

400 Coursera Dersi Lisans Programına Dahil Edildi

MEFliler lisans eğitimleri süresince alacakları toplam seçmeli derslerin en az %20’sini açık kitlesel çevrimiçi ders platformlarından almaktadır. Bu kapsamda, dünyanın önde gelen 200’ün üzerinde üniversite tarafından hazırlanan derslerin 200 adeti güz, 200 adeti de bahar dönemi için Coursera Dersi Kariyer Akademi’nin parçası olarak MEF Üniversitesi öğrencilerinin erişimine açılacak. MEFliler kaynakların güncelliği, zenginliği, kalitesi ve kişiselleştirilmiş öğrenme seçeneklerinden de faydalanarak sektörün hızlı değişimlerini ve dünyanın dijital dönüşüm dinamiklerini yönetmek için eğitim alacaklar. Bu dersler ise MEF’te ders kredisi olarak sayılacak.

MEFliler Coursera’nın Rehberli Projelerine Ücret Ödemeden Erişebilecek

Öğrencilere pratik deneyim ve iş becerileri kazandırmaya yönelik olan 2300 adet rehberli projeye MEFliler erişim sağlayacak. Güncel ve global örneklerle mesleklerini deneyimleyebilecek.

Coursera ile yapılan bu anlaşma ile ilgili MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin “Üniversitemiz, yeni kuşağın algısına en uygun aktif öğrenme yöntemi olarak bilinen Flipped Learning’i 2014 yılından bu yana tüm programlarında uygulayan dünyadaki ilk ve tek üniversite. Kurulduğundan bu yana yükseköğretimde yürüttüğü öncü çalışmalar ile adından global olarak söz ettiriyor. Yapılan çalışmaların özünde hep öğrenci merkezli olma yaklaşımı var. Bu yaklaşıma Türkiye’de ilk olma gururuyla bir yenisini daha ekledik. Dünyanın en büyük online eğitim platformu Coursera ile yapılan anlaşmayla MEFliler Coursera Kariyer Akademi’ye erişim sağlayacaklar. Bu anlaşmayla MEF’te Google, Meta ve IBM gibi çok-uluslu şirketlerin sertifika programları ile daha iyi ve global ölçüde mezun istihdamı yaratılmasını, global olarak hızla değişmekte olan iş yapısında uyumlu mezunlar yetiştirmeyi, yeni teknolojik ve dijital yetkinliklere olan ihtiyaç sürekli artarken öğrencilerimizi bu anlamda geliştirmeyi ve rekabetçi global standartlara hazırlamayı hedefliyoruz.” dedi.