Marmara Üniversitesi “2019 Akademik Yayın ve Proje Ödülleri”, 27 Ocak’ta İbrahim Üzümcü Konferans Salonunda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başlayan törende Prof. Dr. Mustafa Uslu yönetimindeki Marmara Üniversitesi Türk Müziği Topluluğunun çevrim içi olarak hazırladığı müzik dinletisi izlendi.

Üniversite bünyesindeki öğretim elemanlarının bilimsel yayın ve projelerini desteklemek amacıyla düzenlenen törenin açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Erol Özvar yaptı. Özvar konuşmasında; “Ülkemizin en önemli araştırma üniversitelerinden birisi olması yolunda bir hedef belirlemiştik. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren fakültelerimiz bazında incelemeler yaparak üniversitemiz tüm öğretim elemanlarının bilimsel çalışmalarına dair analizler çıkardık. Daha başarılı olmak adına neler yapılabileceğini istişare ettik. Nihayetinde üniversitemiz öğretim elemanlarının ulusal ve uluslararası alanlarda başarılı yayınlar ve projeler üretmeleri adına elimizden geldiğince tüm imkanları seferber ettik, teşvik ettik ve hep birlikte çalıştık.” sözlerini kaydetti.

Törende Rektör Prof. Dr. Erol Özvar, ödül kazanan akademisyenlere ödüllerinin takdim etti. Hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından tören sona erdi.

Beşeri Bilimler alanında Bilimsel Yayın Ödülü; Prof. Dr. Halil Ekşi

Sağlık Bilimleri alanında Bilimsel Yayın Ödülü; Prof. Dr. Ahmet Oğuzhan Özen

Mühendislik alanında Bilimsel Yayın ve Bilimsel Proje Ödülü; Prof. Dr. Atıf Koca

Sosyal Bilimler alanında Bilimsel Yayın Ödülü; Prof. Dr. Emel Parlar Dal

Temel Bilimler alanında  Bilimsel Yayın Ödülü; Doç. Dr. İlhan Yavuz

Spor Bilimleri alanında Bilimsel Yayın Ödülü; Doç. Dr. Ani Agopyan

Temel Bilimler alanında Bilimsel Proje Ödülü; Doç. Dr. Nüzhet Cenk Sesal

Sosyal Bilimler alanında Bilimsel Proje Ödülü; Dr. Öğr. Üyesi Emrah Keleş