Alanya HEP Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü, “Sivil Havacılık ve Turizm – Pandeminin etkisi” konu başlığı ile çevrimiçi bir seminer gerçekleştirdi.

TDT Havacılık Bakım A.Ş. Grup Satış Müdürü Nuri Civinti’nin konuk olduğu seminer, yaklaşık
olarak 1,5 saat sürdü. Zoom programı üzerinden herkese açık olarak gerçekleştirilen
seminere; başta Turizm İşletmeciliği Bölümü’nden Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner, Bölüm
Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Nihan Sidar ve bölüm öğrencileri katıldı.

“GELEEĞİ OKUYAN TURİZM ÖĞRENCİLERİ”

Seminer, Arş. Gör. Kemal Coşkun’un açılış konuşması ve Nuri Civinti’nin kısa bir özgeçmiş tanıtımı ile başladı. Ardından Alanya HEP Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yıldırım Saldıraner sözü aldı. Prof.Dr. Saldıraner ; turizm ve işletme bölümünde okuyan öğrencileri, sektörün önde gelen isimleriyle buluşturma amacında olduklarını söyledi. Sektörün önde gelen temsilcileriyle bir araya gelen öğrencilerin, geleceği daha iyi okuyabileceğine dikkat çeken Prof.Dr. Saldıraner, “2019 yılında ortaya çıkan Korona virüs salgınından, tüm sektörler etkilendi. Pek çok sektörde var olan alışkanlıklar değişti. Kuşkusuz alışkanlıkların değiştiği sektörlerden bir tanesi de turizm sektörü oldu. Korona virüs en çok turizm sektörünü etkiledi, etkilemeye devam ediyor. .                                                                                              Biz Alanya HEP Üniversitesi olarak, turizm ve işletme bölümünde okuyan öğrencilerimizin çağın ötesinde, geleceğe yön veren öğrenciler olmasını istiyoruz. Turizm sektörünün böyle bir süreçte alacağı yolu, sektöre yön veren isimlerden öğrenmek istedik.  Onların bu alandaki tecrübeleri, turizm ve işletme bölümünde okuyan öğrencilerimiz için önemli” ifadelerini kullandı.

“KORONA, HAVACILIK SEKTÖRÜNÜ ETKİLEDİ”

Sivil Havacılık Sektörünün önemli ismi Nuri Civinti, sivil havacılığın ne anlama geldiğini anlatarak konuşmasına başladı. Sektörün geçmişten günümüze Türkiye’deki gelişimini aktaran Civil, tüm dünyada yaygın hale gelen pandeminin sektöre olan etkisinden örnekler verdi.