İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri, hasta çocukların yeni yıla daha umutlu girmesi için özel kurabiyeler hazırladı. Öğrenci şefler, hematoloji ve onkoloji servisinde tedavi gören çocuklara yardım amacıyla yaptıkları rengarenk makaronların satışını da gerçekleştirdi. Elde edilen gelir, çocukların tedavileri için bağışlanacak.

İEÜ Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Eğitmen Şefi Melike Konday yönetimindeki pastacılık dersini alan gönüllü öğrenciler, “Bir Kurabiye Bir Umut” adıyla geleneksel hale getirdikleri yeni yıl kurabiyelerini, hasta çocuklar yararına yaptı. Her sene bir dernek ya da kuruluşa destek olan öğrenciler, bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Servisi’nde kalan çocuklar için hünerlerini sergiledi.

‘SOSYAL PROJEYE DÖNÜŞÜYOR’

Eğitmen Şef Konday, “Hamur işi dersimizi, her yıl öğrencilerimizle birlikte sosyal bir projeye dönüştürüyoruz. Artık geleneksel hale getirdiğimiz çalışma içinde öğrencilerimiz gönüllü olarak, belirledikleri bir derneğe yardımda bulunuyor. Sosyal yardımlaşma projemizi her sene, yeni yıl öncesi gerçekleştiriyoruz. ‘Bir kurabiye bir umut’ sloganımızla makaronlar yaptık. Öğrencilerimiz açtıkları stantta makaronların satışını da yaptı. Elde edilen gelir, hasta çocuklar yararına kullanılmak üzere bağışlanacak. Öğrencilerimizle, hasta çocuklarımızın yeni yıla umutla bakması için küçük bir katkı yaptık” dedi.