İstinye Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Melih Bulu CRI TÜRK’te Doç.Dr. Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış programına konuk oldu.

2016 yılında kurulan ve iddialı yatırımları ile kısa bir sürede başarılı bir üniversite olacağının sinyallerini veren İstinye Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Melih Bulu, Doç.Dr. Michael Kuyucu’ya İstinye Üniversite’sinin adını İstinye’den aldığını söyledi. İstinye’nin kelime anlamının “güvenli liman” olduğunu söyleyen Bulu, İstinye Üniversite’sinin gençlerin eğitiminde güvenli bir liman olacağına vurgu yaptı.

Tüm Öğrenciler Burslu Eğitim Görüyor

Üniversite tercihlerinin bir genç için evlilik kadar önemli olduğunu söyleyen Melih Bulu, İstinye Üniversitesi’nin “kendini keşfet” sloganını misyon olarak edindiğini söyledi ve öğrencilerin tercih kararlarını kendilerinin vermesi gerektiğini söyledi. Melih Bulu, İstinye Üniversitesi’nde eğitim gören tüm öğrencilerin burslu eğitim gördüğünü söyledi.

Kanser Araştırmalarımız Dünya Standardında

İstinye Üniversitesi’nin eğitimlerinde İngilizceye büyük önem verdiğine vurgu yapan Prof.Dr. Melih Bulu, dört yıllık lisans eğitiminde verilen eğitimin branşına göre özel bir İngilizce eğitimi verdiklerini söyledi. Bulu, öğrencilere dört yıl boyunca eğitim gördükleri branşla özdeşleşmiş bir İngilizce eğitimi sunan İstinye Üniversitesinin bir diğer özelliğinin kanser konusundaki özel araştırmaların olduğunu söyledi. Özellikle kanserin yayılmasına önemli bir rol oynayan kök hücreler üzerinde bilimsel araştırmalar yapan İstinye Üniversitesi rektörü, üniversitenin bu konuda Amerika’daki üniversiteler ile yarışacak düzeyde olduğunu söyledi.