Gazeteci-yazar Haluk Özdil, CRI Türk’te Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış programında son kitabı “Dijital Tapınak” adlı kitabını anlattı.

Devlet memuru olduğu dönemde yazılar yazmaya başladığını söyleyen Özdil, “Genç yaşta başladığım memuriyet hayatımda çeşitli kamu kurumlarının dergilerine düzenli olarak yazılar yazdım. Memurluğu bıraktıktan sonra çeşitli gazete ve dergilerde görev yaptım. 2016 yılı itibarıyla da kitaplarıma başladım. Yaklaşık üç yılda da dokuz kitabımı okuyucularla buluşturdum.” dedi.

Yazar Haluk Özdil, “Dijital Tapınak” adlı kitabının yazma hikâyesini ise şöyle anlattı:

“Arkadaşlar ile yaptığımız bir dost toplantısında şunu fark ettim. Herkesin elinde cep telefonu var ve onunla ilgileniyordu. İçimden dedim ki, ‘Ne oluyoruz? Eskiden olsa birbirimizi dinlerdik ama şimdi dinlemiyoruz.’ Kendimce bunu sorgulamaya başladım. Kendim ile ilgili bir gerçeği gördüm. İnternetin içinde kaybolmuşuz. Etrafımdaki insanlara daha farklı bakmaya, gözlemlemeye ve ardından araştırmaya başladım. İlk olarak şu sorulardan yola çıktım. ‘Neden bu hale geldik? Bizi bu hale kimler getirdi?’ Araştırdıkça ‘Dijital Tapınak’ adlı kitap ortaya çıktı.”

Dünyaya hakim olmak isteyen birtakım ailelerin varlığından bahseden Özdil, “Dünyada tanrısal rol oynamak isteyen bir grup insan var. Bunlar dünyayı yönetmek isteyenlerdir. 1700’li yıllardan beri devam ediyorlar.  Bunlar tarikatlarda, vakıflarda, devlet kurumlarındalar. Kısaca her yerdeler. Bunların amacı kitleleri zihinsel olarak kontrol atına almaktı ve çok da başarılı oldular. Bütün bunların arkasında da ABD’deki birtakım aileler bulunuyor.” diye konuştu.

Kitleleri kontrol etmenin tek yolunun zihin kontrolünden geçtiğini ifade eden yazar Özdil, “Kitleleri kontrol edeceksiniz ki size karşı çıkmasın. Son zamlarda bir proje üzerinde çalışıyorlar. Emojiler yoluyla bir yazı dili oluşturuluyor. 2013 yılında Oxford Üniversitesi emoji sözlüğü çıkardı. Peki neden çıkardı? Gelecekteki dünya dilinin temelini oluşturuyorlar. Çünkü yazı dilini istemiyorlar. Yazdığınız zaman kontrol edemiyorlar.” dedi.