İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Meltem Taşbakan, Ege Üniversitesi’nde tedavi gören corona virüsü hastalarından bazılarının tedavi edilerek taburcu edildiğini söyledi. Tedavi gören 50 hasta arasından kayıp yaşanmadığını da belirten Taşbakan, üniversitenin aşı enstitüsü kurma sürecinin ise devam ettiğini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı verilerine göre İstanbul’dan sonra en çok corona virüsü vakasının görüldüğü kent İzmir. Yaklaşık 50 hastasının tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden sevindiren bir haber geldi.

Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Meltem Taşbakan, hastanede corona virüsü tedavisi gören hastalardan bazılarının taburcu edildiğini, bu hastalar içerisinde yaşamını kaybeden bir vatandaşın da olmadığını ifade etti.

“TANI KOYUP KAYBETTİĞİMİZ HASTA YOK”

Hastaların genel durumuyla ilgili bilgi veren Taşbakan, şu ifadeleri kullandı:

* Ege Üniversitesi’nde de olgularımız var. Sevindirici bir durum; hastanemizde yatan hastalarda taburcu ettiklerimiz oldu. Şu ana kadar tanı koyup tedaviye başladığımız hastalardan kaybettiğimiz olmadı.

* Bilim Kurulu’nun açıklamaları doğrultusunda, olguları artık evlerimizden de takip ediyoruz. Pozitif çıkan vakalarımız da evlerinden takip ediliyor. Ancak akciğer bulguları olan vakaları yatarak tedavi ediyoruz.

* Bu hastalarımız için kendi kliniğimizi, göğüs hastalıklarını, fizik tedavi bölümü, gastroenteroloji kliniklerini Covid Kliniği haline getirdik. Takibimiz devam etmekte.