Sabancı Üniversitesi Diller Okulu, dil eğitiminde en tanınmış uluslararası kalite güvencesi ve akreditasyon kuruluşlarından olan Evaluation and Accreditation of Quality Language Services’in (Eaquals) “Dil Eğitiminde Mükemmellik” anlayışıyla belirlediği standartları karşılayan akredite kurumlar arasında yer aldı. 

Birçok mesleki ve akademik projeye aktif katkıda bulunarak Eaquals ile 12 yıldır başarılı bir işbirliği sürdüren Sabancı Üniversitesi Diller Okulu,  gerek yerel gerekse küresel açıdan eğitimde kaliteye verilen ve sürekli artan önem doğrultusunda, 2020 yılı başlarında Eaquals akreditasyon çalışmalarına başladı. Ekim 2020’de üyelik başvurusunda bulunan Sabancı Üniversitesi Diller Okulu, oldukça zorlu Eaquals denetim sürecini Aralık 2020’de büyük bir başarıyla tamamladı.

Diller Okulu bu denetim neticesinde Eaquals tarafından belirlenen 12 kalite standardının tümünde mükemmeliyet içeren sonuçlar ile Eaquals akredite üyesi olarak sertifikasyonunu almayı başardı. Diller Okulu Direktörü Jacqueline Einer, akreditasyon süreci konusundaki görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

Programımızın kalitesini Eaquals mükemmeliyet mührü ile tasdiklemek ve uluslararası tanınırlığımızı daha da arttırmak istedik. Pandemi dönemine denk gelen bir dönemde böylesine bir süreçten geçmek oldukça zor ama bir o kadar da ödüllendirici bir süreçti; öz değerlendirme yapmak, okul içerisinde katılımcı işbirliğinin teşviği ve kurumsal gelişim açısından son derece faydalıydı. Değerlendirme neticesinin Eaquals’ın Yüksek Öğretim Dil Kurumları akreditasyonunda on iki kalite standardının tamamında mükemmeliyet içermesinden büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Eaquals tarafından akredite edilmiş bir okul olarak Eaquals misyonuna katkıda bulunmaya ve ortak çalışma ve işbirliklerimizi yürütmeye heyecanla devam edeceğiz.