10 milyar dolar değere sahip olan Çin merkezli oyun geliştirici markası NetDragon Websoft, şirketin yan kuruluşlarından birinin CEO’luğuna yapay zekâ destekli bir robotun atandığını açıkladı.

”Ms. Tang Yu (Bayan Tang Yu)” olarak isimlendirilen robot, herhangi bir fiziksel bedene sahip olmayacak. Robot, tamamen sanal ortamda varlığını sürdürecek. Robot, Fujian NetDragon Websoft şirketinin bundan sonraki en kıdemli yöneticisi olacak. Şirketin tüm operasyonu, robotun sorumluluğunda olacak.

Şirketten yapılan açıklamada “Yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna inanıyoruz ve Bayan Tang Yu’yu atamamız, işimizi yürütme şeklimizi dönüştürmek ve nihayetinde gelecekteki stratejik büyümemizi yönlendirmek için yapay zeka kullanımını gerçekten benimseme taahhüdümüzü temsil ediyor” dedi. Tang Yu, süreç akışını düzene sokacak, iş görevlerinin kalitesini artıracak ve yürütme hızını kontrol edecek. Ayrıca, günlük operasyonlarda rasyonel karar vermeyi desteklemek ve daha etkili bir risk yönetim sistemi sağlamak için gerçek zamanlı bir veri merkezi ve analitik araç olarak hizmet edecek.” Dendi.