İstanbul Okan Üniversitesi Uygulamaları Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Dr. Hanzade Uralman, CRI Türk’te Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış programına konuk oldu.

3 Aralık’ta Türk Dil Kurumu (TDK) iş birliği, İstanbul Okan Üniversitesi ve Türkiye Bilişim Derneği katkısıyla, İstanbul Gelişim Üniversitesi ev sahipliğinde yapılacak olan “Yeni İletişim Ortamlarında Türkçe: Güncel Sorunlar ve Terim Önerileri Çalıştayı” ile ilgili bilgiler veren Dr. Uralman, Çalıştayda farklı alanların güncel kavram sorunlarıyla ilgili tespitlerin ortaya konulacağını ve yabancı dil kökenli terimler yerine kullanılabilecek Türkçe terim önerilerinin sunulacağını belirtti.

Dr. Hanzade Uralman Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm hakkında ise, “İletişim alanları hareketlidir. Biz de müfredatımızı mümkün olduğunca esnek yapmaya çalıştık. Bölümüzde son iki yıldır, ikinci sınıftan sonra bir uzmanlaşma yolu belirdik. Bunu yapmamızdaki neden ise öğrencilerimize seçme şansı tanımaktır.” ifadelerini kullandı.