İstinye Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi İşletme Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Fatih Kiraz, Doç.Dr. Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış Tercih Özel 2018 programının canlı yayın konuğu oldu.

Dr. Fatih Kiraz’ın Michael Kuyucu’ya Yaptığı  açıklamaların satır başları;

-İstinye Üniversitesi’nde bu yıl göreve başladım. İşletme bölümünde çalışmalar yaptım, programları düzendim.

-İşletme programında en çok dikkat ettiğimiz şey teori kadar uygulamaya da yer vermek. Sektörle iç içe olmasını sağlamak ve geleceğe bakıyor olmasını sağlamak.

-Öğrencilerimiz sektörün duayen isimleriyle bir araya gelenin şansı yakalayacaklar.

-İşletmeci ne iş yaptığı belli olmayan, her işi yapan kişi değildir. Her işi gerektiğinde lakıyla yapan ya da yaptırabilen yöneticidir.

-Başarılı ve istekli öğrencilerimizin Üniversitemizin organik bağının bulunduğu çözüm ortağı sağlık kurumları ve ilgi ve isteklerine uygun diğer işletmelerde staj yaparak deneyim kazanmaları mümkün olabilecektir.

-Öğrencilerimiz YKS sonuçlarının ödüllerinden birçok burslarımız var.

-İşletme bölümü, 1 yıllık İngilizce hazırlık ve 4 yıllık lisans eğitim ve öğretimi sunmaktadır. Eğitim dili İngilizcedir. Alanında en iyi üniversitelerden mezun, sektör deneyimli, öğrenciyi anlayıp destek verebilen, bilim üreten ve kendini güncel tutan hocalardan oluşan yetkin bir akademik kadronun yol göstericiliğini sunuyoruz.