Aydın Üniversitesi öğrencilerinden Yiğit Caner Aydın ve Öznur Cüre, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile üniversitelerin hayata geçirdiği “Türk Sporuna Yükseköğretimde Yüzde Yüz Destek” programı kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.

TBESF YÖNETİMİ DE KATILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile 52 Vakıf Üniversitesi arasında başarılı sporcuların ilgili üniversitelerde tam burslu olarak eğitim görmelerine olanak sağlayan protokol için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende; Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk ve TBESF Başkan Vekili İlhami Kılınçkaya da yer aldı.

“YÜZDE 100 BURSLA OKUYABİLECEKLER”

Törende bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genç sporcularımızın, söz konusu bursla, kazandıkları bölümlerde yüzde 100 burslu şekilde okuyabileceklerini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 100 burs almaya hak kazanan ve törende İstanbul Aydın Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümünden Öznur Cüre ve Yiğit Caner Aydın’ı bizzat tebrik ederek hediyelerini takdim etti.