Biruni Üniversitesi Sağlık Hizmetler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Sevda Köyüstü ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Program Başkanı Elif Bakkal, Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu “Akademik Bakış” programına konuk oldu.

Köyüstü ve Bakkal’ın Programda Yaptığı Açıklamalardan Satır Başları;

-Üniversitemizin adı dünyanın gelmiş geçmiş 10 dehadan biri olarak kabul edilen gökbilim, matematik, doğa bilimleri, coğrafya, tarih ve birçok alanda araştırmaları bulunan ve tam Adı Ebu Reyhan Muhammed Bin Ahmet El Buruni’den almıştır.

-Üniversitemize bu adı veren vakfımızın kurucusu ve rektörümüz Prof. Dr. Adnan Yüksel’dir. Kendisi üniversitemizin güzel ve anlamlı bir adı olmasını istemişti.

-Üniversitemizin sembolü usturlaptır. Usturlap güneş ay gezegen ve yıldızların konumlarını belirleyen mekanik bir araçtır.

-Üniversitemiz bünyesinde Diş Hekimliği, Eczacılık, Eğitim, Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Tıp Fakültesi bölümleri yer almaktadır.

-Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda ilk 100’e giren adayların 7’si Biruni Üniversitesi’ni seçti.

-Üniversitemizi seçen öğrenciler asla pişmanlık duymayacaklardır.

-Sağlık Hizmetler Meslek Yüksek Okulu bünyesinde 26 ön lisans bölümümüz var.

-2014-2015 eğitim öğretime başlayan üniversitemizde 8 bin öğrencimiz bulunuyor. Başarılarımızla daha iyi yerlere ulaşacağız.

-Sağlık bölümünde okumak isteyen öğrencilere tavsiyemiz mutlaka sağlık üniversitelerini tercih yapsınlar.

-Dünyada sağlık turizmi çok değer kazandı. Türkiye diğer ülkelere göre pahalı değil.

-Türkiye’nin en kapsamlı sağlık üniversitesiyiz. 6 fakülte 3 enstitü ve 26 ön lisans programından oluşan Sağlık Hizmetler Meslek Yüksek Okulu’na sahibiz.

-Güçlü bir akademik kadrosuna sahibiz.

-Tüm öğrencilere başarılı bir tercih dönemi diliyoruz.