Ayvansaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sermin Örnektekin, CRI TÜRK’te Doç.Dr.Michael Kuyucu’nun hazırlayıp sunduğu Akademik Bakış programına konuk oldu.

Prof. Dr. Sermin Örnektekin, Michael Kuyucu ile gerçekleştirdiği röportajda 2009 yılında Plato Meslek Yüksek Okulu olarak açılan okulun, 2016 yılında üniversiteye dönüştüğünü söyledi. Ayvansaray Üniversitesinin lokasyon olarak İstanbul’un merkezinde olduğunu söyleyen Örnektekin,  üniversitenin konumunun ulaşılabilir olduğunu ve tarihle içi içe bir yerde olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Sermin Örnektekin, Meslek Yüksek Okulundan üniversiteye dönüşen Ayvansaray Üniversitesinin bu yıl ilk öğrencilerini alacağını söyledi. Üniversitede aşçılık, moda tasarımı gibi farklı programları olduğunu söyleyen Örnektekin, üniversitede uzaktan eğitim de olduğunu söyledi.

Michael Kuyucu’nun “tercih döneminde öğrencilere ne önerirsiniz?” sorusuna yanıt olarak “ Öğrenci adayları ben ne olmak istiyorum diye sorsunlar. Meslekleri incelesinler, anne ve babalarıyla konuşsunlar ama kendi isteklerini seçsinler” dedi. Prof. Dr. Sermin ayrıca öğrencilere çift ana dal yapmalarını önerdi.