Altınbaş Üniversitesi Yayınları, Cumhuriyetin 100. yılını, 100. Yıl Armağan Kitaplar Serisi ile kutluyor. Altınbaş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çağrı Erhan, “2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Eğitim sektöründe hizmet veren ve en başta ülkemize faydalı bireyler yetiştirme çabasını benimsemiş bir bilim yuvası olarak sahip olduğumuz en önemli güç olan bilgiyi, bu süre zarfında toplumumuza hızlı bir şekilde kazandırmaya karar verdik. Çok sayıda akademisyenin emekleriyle hazırlanan 100 kitap serimizi, Cumhuriyetin 100. yılına armağan ediyoruz” diyerek bu projeyi duyurdu.

Prof. Dr. Çağrı Erhan, yaklaşık 3 milyon TL’lik bir yatırım ile hazırlanan kitap serisinde, “Boğazlar Rejimi”, “Türkiye’nin Göç Politikaları” gibi Türkiye’nin stratejik konularına da değinen 11 kitabın halihazırda yayınlandığı söyledi.

Hedeflerinin, değerli bilim insanlarının katkılarıyla 2023 yılının sonuna kadar 100 kitaplık seriyi tamamlamak olduğunu belirten Prof. Dr. Çağrı Erhan, gelişimin insana, insanlığa kattığı manevi tatmini de her zaman göz önünde tutarak güvenilir bilgiyi en geniş kitlelere yayma misyonu ile büyük adımlar attıklarını dile getirdi. Gelişimin en büyük kaynağının bilgide olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Çağrı Erhan, “Kimi zaman var olan bilgileri aktardık, kimi zaman da yeni bilgiler ürettik. Bilgi sadece üretende, bilende kalmamalı; bilgi, öğrenme hevesiyle gelişime istekle, heyecanla koşan herkesin olmalı. İşte bu yüzden, bildiklerimizi yerleşkelerimizden dünyaya açmak istedik. Cumhuriyetimizin 100. yılı da buna çok güzel bir vesile oldu” sözleriyle bu projeyi anlattı.