Son dönemlerde adını sık sık duyuran Alanya HEP Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülbuğ Erol, Akademik Bakış Programı #tercih2021 bölümlerinde Doç.Dr. Michael Kuyucu’nun Konuğu oldu. Erol, Alanya HEP Üniversitesinin yeni açılan “Çizgi Film ve Animasyon” programının yüzde 100 bursla açıldığını müjdeledi. Prof. Dr. Gülbuğ Erol, Michael Kuyucu’ya Alanya’da eğitim almanın metropol şehirlere göre avantajlarını ve Alanya HEP Üniversitesinin bu konudaki farkını anlattı.

Tam Bursu Çizgi Film ve Animasyon Programı Açıldı

2021-22 Akademik yılımızda Sanat ve Tasarım Fakültemizde 3 tane bölümümüz var. İletişim ve tasarımı, Gastronomi ve Mutfak sanatları ve bu sene Çizgi Film ve Animasyon bölümümüzü de açtık. Çizgi film ve animasyon bölümümüz Türkçe. Çizgi Film ve Animasyon Bölümümüz yüzde 100 burslu öğrenci alacak, tüm öğrencilerimiz tam burslu eğitim alabilecek. Bu sene burslu öğrencilerimizin sayısı oldukça fazla olacak. Kontenjanlarımız da gayet iyi.

Laboratuvar ve Uygulama Alanlarımız Bizi Popüler Yaptı

Biz özellikle bu sene öğrencilerimiz için yeni öğretim elemanları getirerek meslek yüksek okulunda aşçılık programını da açtık. Daha evvelden öğrencilerimize iki eğitim mutfağı ve bir gıda laboratuvarı ile hizmet veriyorduk belki o yüzden bu kadar popüler olduk ve tercih edildik. Öğretim dilimizde İngilizceydi. Dolayısıyla öğrencilerimizi bizi tercih ettiler. Biz de onlar için elimizden geleni yaptık ama bu sene dedik ki biraz da mutfak ağırlıklı çalışalım öğrencilerimizi daha çok mutfağa sokalım daha çok uygulama yaptıralım dedik.

Akdeniz’in Dijital Üniversitesi Oluyoruz

Bu şekilde hem uygulamayı yönelelim hem daha fazla mutfağa girelim işin daha eğlenceli kısmına bakalım diye düşündük. Öğrencilerimiz Alanya’da hiç yabancılık çekmeyecekler, daha da önemlisi Alanya’ya gelirken ulaşım açısından hiçbir sorunla karşılaşmayacaklar. Oldukça rahat bir biçimde ilçeye giriş yapacaklar ama aslında ilçeye değil sanki bir ile giriyormuş gibi olacaklar. Burada her şeyi bulabilecekler. Barınma imkanlarından yiyecek içeceğe, spora, tatile, hobiye, güzel havaya kadar her şeyi rahatlıkla bulabilecekler. Özellikle dijital imkanlarımızı sürekli arttırıyoruz. Alanya HEP Üniversitesi olarak Akdeniz’in dijital Üniversitesi olma yolunda ilerliyoruz. Dolayısıyla öğrencilerimiz dijital imkanlara da kavuşacaklar ve hiç yabancılık çekmeyecekler, sanki evlerinde gibi eğitim görecekler. Eminim ki öğrencilerimiz dördüncü yılın sonunda Alanya’dan ayrılmak istemeyecekler.

Trafiksiz, Doğa ile İç içe Bir Eğitim

Şöyle bir söylenti var, ‘Alanya’ya gelen gitmez’ diyorlar. Tabii ki bir ilçe ama il gibi hissedeceksiniz. Öğrencilerimiz öğle yemeğini deniz kenarında yiyecek belki aktivitelere katılıp ondan sonra derse girebilecekler. Sabahleyin bir aktivite de bulunup öğleden sonra kütüphaneye girip çalışabilecekler. Projeler üretecekler, özellikle uygulamalı eğitime çok önem veriyoruz. Yalnızca sanat tasarım değil mimarlık ve bilgisayar programlarımız içinde aynı şey söz konusu. Öğrencilerimiz Alanya HEP Üniversitesinde eğitim alırken bir yandan da  sosyal hayatla iç içe yaşayacaklar. Alanya’da  kar yağdı yollar kapandı, yağmur yağdı, köprü çöktü yok gibi trafik aksatan sorunlar da yok. Öğrencilerimiz yürüyerek bile üniversitelerine gelebilecekler.

Programı Dinlemek İçin: