Alanya HEP Üniversitesi Erasmus Beyannamesi olarak bilinen ECHE Belgesini 2027 yılına kadar uzattığını açıkladı.  Bu güncellenen uygulama ile Alanya HEP Üniversitesi Erasmus Plus Öğrenci Değişimi ve Avrupa Birliği Hibe Desteği Programından yararlanmaya devam edecek.

Alanya Hep Üniversitesi Öğrencilerine Avrupa Kapısını Açıyor

18-30 yaş arasındaki öğrencilerine Avrupa Birliği kapısını açan Alanya HEP Üniversitesi, bugüne kadar pek çok Avrupa Birliği projesini hayata geçirdi.  Gastronomi ve mutfak sanatları, iletişim tasarımı ve yönetimi, mimarlık, turizm işletmeciliği ve bilgisayar mühendisliği bölümlerinde lisans programlarında yüzde 100 İngilizce eğitim veren üniversite, yurt dışında yaşayan öğrencilerin de, Antalya’da öncelikli tercih ettiği üniversiteler arasında yer alıyor.  Tüm öğrencilerini Avrupa’ya gönderen Alanya HEP Üniversitesi, öğrencilerin Yolculuk, Konaklama, iaşe, cep harçlığı, vize, seyahat sağlık sigortası gibi pek çok masraflarını katıldıkları proje üzerinden karşılıyor, öğrencilerden herhangi bir ücret talep etmiyor.

Öğrencilerin Kariyerine Etki Eden Özel Projeler

Alanya HEP Üniversitesi Erasmus Koordinatörü Dr. Öğretim Üyesi Murat Ertan Doğan;   Erasmus Plus Programı kapsamında, Avrupa’daki yükseköğretim kurumları ile öğrenci ve akademisyen değişimi sağladıklarını söyledi. Öğrencilerin sosyal ve akademik gelişimlerinin yanı sıra, iş hayatında da başarılı bireyler olarak mezun olmalarını hedeflediklerini aktaran Dr. Öğretim Üyesi Murat Ertan Doğan, şu ifadeleri kullandı:

“Üniversitemiz, Erasmus Plus ve Avrupa Birliği desteklerinden faydalanan ve bu kapsamda çok önemli projeleri gerçekleştiren bir üniversitedir.  İletişim ve Tasarımı bölümümüz, 19-24 yaş aralığındaki ulusal ve uluslararası 50 öğrenciye güvenli sosyal medya ve internet kullanımı hakkında bilgiler aktardı. Gerçekleştirdiğimiz bu iki proje, hem yurt içi hem de yurt dışında oldukça ilgi gördü. Erasmus öğrencisi olarak, üniversitemizin turizm ve işletme bölümünde eğitim gören Polonyalı ve İranlı öğrencilerimiz, yöresel yemeklerini Gastronomi Bölümümüzün mutfağında hazırladı. Üniversite olarak uluslar arası ve yerli öğrencilerimizin kariyerine olumlu etki yaratacak proje çalışmalarımız önümüzde yıllarda da devam edecek” diyerek vizyonları hakkında bilgi verdi.